O autorze
Zawodowo i naukowo poruszamy się w obszarze architektury, wnętrz i designu. Na blogu będziemy dzielić się z Państwem najciekawszymi wydarzeniami ze świata projektowania, tym co nas inspiruje, zachwyca albo bulwersuje. Jesteśmy zespołem projektowym, działającym na polu współczesnej architektury. Podejmujemy się działań projektowych począwszy od designu i mebli, przez obiekty większej skali, po projekty w skali miejskiej w oparciu o nowe technologie.
Anna & Marek Lorens
www.lorenslorens.pl

Targi Designu Mediolan_ ZAPOWIEDZI

green chicken Hayon Studio/ http://www.hayonstudio.com
Nie możemy się doczekać wystawy naszego ulubionego artysty i projektanta Jaime Hayona. Spazio Hayon w ramach Ventura Lambrate bedzie prezentacją nie tylko efektów pracy, ale przede wszystkim procesu projektowego, począwszy od szkicu, modelu, prototypu, a kończąc na finalnym produkcie. Będzie można przenieść się w oniryczny świat projektów Hayon Studio. "Cyfrowy barok" -jak powierzchownie określa się stylistykę projektanta, to nie tyle designerska interpretacja historycznych motywów , co przenikanie się szeroko rozumianej sztuki, ze wzornictwem, dekoracyjnością, rzemiosłem i technologią.

Jaime Hayon to nieprzeciętne zestawienia światów: wyobraźni i realnego, szlachetnych, tradycyjnych materiałów z futurystycznymi formami, najnowszych technik produkcji z tradycyjnym fasonem. Odświeża wizerunek wielu światowych marek i fabryk .
Mamy nadzieję , że na wystawie zostaną zaprezentowana ceramika ( m. in dla Lladró) i szkice, zwane "szkicami z pamiętnika", które projektant kolekcjonuje i wykorzystuje w projektach przestrzennych.

Warto choć wspomnieć, że Jaime Hayon współpracuje m. in: w projektach ceramiki z firmami: Baccarat, Choemon, Bosa Ceramiche, Lladró, mebli: Fritz Hansen, Magis, Established and Sons, Bisazza, B.D. Barcelona, Se London, Bernhardt Design, Ceccotti Moooi. Stworzył projekty wnętrz flagowych salonów marki Camper m. in w Barcelonie, Madrycie i Londynie, projektując zarówno aranżację jak i meble i oświetlenie. Zdobył kilka prestiżowych tytułów projektanta roku, najlepszego projektanta (m. in Elle Decoration czy Maison Objet).

Warto się przenieść w ten absolutnie niezwykły świat wyobraźni. Wizyta w Spazio Hayon - obowiązkowo!


Spazio Hayon
17-22 .04.2012 g. 10-20
Ventura Lambrate Mediolan
Tekst linka

Nie omieszkamy też przedstawić Państwu obszernej relacji z powyższej wystawy ( i innych w ramach Fuori Salone)
Trwa ładowanie komentarzy...