O autorze
Zawodowo i naukowo poruszamy się w obszarze architektury, wnętrz i designu. Na blogu będziemy dzielić się z Państwem najciekawszymi wydarzeniami ze świata projektowania, tym co nas inspiruje, zachwyca albo bulwersuje. Jesteśmy zespołem projektowym, działającym na polu współczesnej architektury. Podejmujemy się działań projektowych począwszy od designu i mebli, przez obiekty większej skali, po projekty w skali miejskiej w oparciu o nowe technologie.
Anna & Marek Lorens
www.lorenslorens.pl

ISALONI – TARGI DESIGNU W MEDIOLANIE 2012

– Zapowiedzi, Nowa strefa! Ventura Lambrate. Zważywszy, że tym artykułem mamy przyjemność otworzyć nasz blog w ramach Natemat.pl, postanowiliśmy przedstawić wydarzenie, które od przeszło 50 lat jest tym największym i najbardziej międzynarodowym, dotyczącym współczesnego designu, kształtującym trendy i najnowsze rozwiązania w dziedzinie wzornictwa.

1. Ventura Lambrate, to najmłodsza (trzecia edycja) strefa wystawowa w obrębie mediolańskich targów w historii Salone Internazionale del Mobile i zarazem najciekawsza pod względem prezentowanych tam projektów. Starannie wyselekcjonowane przez międzynarodowe jury studia projektowe, kładące nacisk na rzemiosło, niekonwencjonalne pomysły i materiały, od 17 do 22 kwietnia będą prezentować swoje projekty w industrialnej części miasta, m.in. w hali LAB i przydzielonych im przestrzeniach Ventura Lambrate. Warto też nadmienić, że jest to jedyne wydarzenie w obrębie targów ISaloni, które przechodzi selekcję kuratorów. Możemy zdradzić, że w tym roku będzie tam można zobaczyć m.in. specjalną kolekcję Rosenthala, projektantów z Atelier Van Lieshout (!), dywany o niezwykłych splotach i grafice Swiss label czy prezentacje międzynarodowych szkół designu, takich jak np. IED Madrid.

2. Mamy też przyjemność zaprosić Państwa do naszego stoiska w ramach Ventura Lambrate, jako, że studio LORENS również zostało przyjęte do tegorocznego grona wystawców!

3. Pokażemy m. in modułowy stół Cloud, sekretarzyki Adam i Eve, ISO lampy (z izolatorów elektrycznych) i trzy premiery: m.in. współczesne lampy drewniane. Dziś prezentujemy krótki opis współczesnej serii sekretarzyków: Adama i Ewę.

4. Adam to wersja męska – stół przeznaczony do pracy w domu, Eve to damska – czyli toaletka. Jakkolwiek „płeć” sekretarzyków określa tylko ich funkcjonalną specyfikę, a nie użytkownika, można rozpoznać je po delikatnych różnicach w formie i ustawieniu nóżek (damski – smukłe wygięcie, męski – bardziej masywna „sylwetka”). Podobnie jak w przypadku stołu Cloud, materiał i kolory są w pełni dowolne w odniesieniu do wnętrza.
Każdy, kto interesuje się designem, kto czuje, że wzornictwo może być fascynującą dziedziną zainteresowań, albo po prostu chciałby nas odwiedzić na Ventura Lambrate w hali LAB, powinien obowiązkowo wybrać się na te kilka dni do włoskiej stolicy mody!


Czytaj więcej: http://www.dezeen.com/2011/10/06/ventura-lambrate-2012-call-for-visitors/
Trwa ładowanie komentarzy...